Czy są polskie grupy binarne?

Ściągaj i wysyłaj pliki na binarne grupy dyskusyjnePrzede wszystkim należy odpowiedzieć, że należałoby zapytać czy są polskie grupy dyskusyjne. Potem zapytać się czy są polskie grupy binarne. Tak są polskie grupy binarne. Nie są one tak aktywne jak grupy binarne poza Polską ale są jak najbardziej.

Grupa alt.binaries.pl.multimedia to największa ze znanych mi polskojęzycznych grup binarnych w sieci Usenet. Zawiera najwięcej danych, bo znacznie ponad 1 TB i praktycznie codziennie pojawiają się na niej nowe materiały.

Intencją proponowanej grupy jest, że będzie ona funkcjonowała jako miejsce spotkań dla wszystkich polskojęzycznych osób, żyjących w Polsce i poza jej granicami. Użytkownicy będą mogli się dzielić /wymieniać/, dyskutować o jakimkolwiek (binarnym) audio-wizualnym materiale w ich ojczystym języku (jak n.p.: filmy fabularne, filmy dokumentalne, seriale telewizyjne, muzyka albo inne), obojętnie w jakim formacie te zostaną zaprezentowane (mpg, avi [DivX, Xvid], wma, mp3 albo innym). Grupa ta w założeniu nie jest moderowana. Materiały nie na temat, binarki nie na temat, ogłoszenia komercjalne (spam), ataki w celu skasowania oraz wrogie cross-postowanie nie są tolerowane.

Ale Polacy nie korzystają tylko i wyłącznie z polskich grup binarnych. Można powiedzieć, że łatwiej schować się w tłumie. Dlatego publikują często swoje materiały na innych grupach binarnych takich jak: a.b.multimedia (alt.binaries.multimedia) a.b.erotica a.b.erotica.divx a.b.sounds.mp3.complete_cd a.b.emulators.misc i innych.

Aby znaleźć interesujące materiały należy korzystać z dobrego czytnika albo/i z dobrej wyszukiwarki plików w Usenecie. I to jest podstawą. Grupy dyskusyjne to wielki organizm i polskie materiały można znaleźć niekoniecznie na polskich grupach binarnych. Mam cichą nadzieję, że będą się jednak rozwijały znacznie szybciej.

Wpisy powiązane tematycznie: