Korzystanie z serwera usenetu Just4Today

Wielu internautów w początkach swojej znajomości z Usenetem chce korzystać z rozwiązań darmowych. Czasem jest to trudna droga, bo korzystanie z darmowych rozwiązań nie jest łatwe.
Wielu użytkowników pyta mnie o serwer Just4Today. Tak wiec dzisiaj krótkie info jak z niego korzystać.

Dane do logowania w Just4Today są ważne przez dobę. Potem ulęgają zmianie. Dostajemy tylko 10 dni retencji danych binarnych. Tylko 2 równoczesne połączenia. Łączymy się na porcie 119 bez szyfrowania. Nazwa serwera to news.just4today.net. Strona z danymi do logowania to just4today.net .

Wpisujemy te dane w odpowiednie pola w czytniku gdy konfigurujemy serwer i już możemy połączyć się z serwerem. Będziemy widzieli jak czytnik połączył się.

Polecam dwa proste czytniki na początek. Czytnik binarny to Unzbin. Bardziej skomplikowany czytnik to Alt.Binz . Oba są za darmo i są łatwe w konfiguracji.

Wyszukiwanie plików:

1.Korzystamy z zewnętrznej wyszukiwarki takiej jak Binsearch.info. Ustawiamy opcję „Maximum age of post” na 1 lub 2 tygodnie aby nie otrzymywać wyników, z których nie będziemy mogli skorzystać.
2. Wpisujemy hasło, którego szukamy (tytuł filmu, imię wykonawcy itp.) i otrzymamy wyniki wyszukiwania.
3.Zaznaczamy w Binsearch.info co nas interesuje w wynikach wyszukiwania i klikamy na dole przycisk ” Create NZB” co pozwoli na ściągniecie pliku NZB i otwarcie go w czytniku.
4. W systemach Windows otwiera nam się okno „Otwieranie *.nzb i wybieramy „Otwórz za pomocą” wybierając czytnik z listy programów. Jeśli czytnik był połączony z serwerem od razu zacznie się ściągać.
5. Można też zapisać plik NZB na lokalnym dysku i otworzyć później w czytniku.

Obsługa wygląda bardzo prosto. Gdybyście mieli wątpliwości to wyjaśni je następujący film:

 

Gdyby Just4Today był niewygodny w użyciu to polecam inne darmowe rozwiązania. Polecam konta TRIAL w UseNeXT i Usenet.nl albo bardzo korzystne płatne konto w Newshosting. Wtedy mamy konto typu Premium za niewielkie pieniądze wraz z czytnikiem do grup dyskusyjnych.

 

Wpisy powiązane tematycznie: