Czy w styczniu zobaczymy nowy MegaUpload?

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku zobaczymy sukcesora zamkniętego serwisu MegaUpload. Już działa strona informacyjna pod domeną narodowa Gabonu Me.ga.

Gabon to małe, demokratyczne afrykańskie państwo. Po opublikowaniu informacji konto Kima Dotcoma na Twitterze zagotowało się od wpisów naśmiewających się z instytucji rządowych USA. Po adresach IP identyfikowano ich wejścia na stronę Me.ga.

Ciężko sobie wyobrazić, żeby sprawa przycichła, gdyż mam wrażenie, że chodzi tutaj o danie mocnego prztyczka w nos USA i prawu jakie obowiązuje na terenie USA. Chodzi szczególnie o możliwość zajmowania globalnych domen internetowych zarządzanych przez instytucję ICANN oraz o ustawę  DMCA  zabraniającą tworzenia i rozpowszechniania technologii, przy użyciu których mogą być naruszone cyfrowe mechanizmy ograniczeń kopiowania.

Właśnie dlatego Dotcom poszukuje centrów danych z serwerami o minimalnej specyfikacji: co najmniej 20 TB przestrzeni dyskowej, 4GB RAM, dobry kontroler RAID i łącze internetowe co najmniej 1Gbit/s, a najlepiej 2Gbit/s. I myślę, że na pewno je znajdzie.

Wpisy powiązane tematycznie:

  • Nie znaleziono wpisów powiązanych tematycznie.