Kinomaniak.tv zamknięty na zawsze?

Ktoś, kto doprowadził po cichu do zamknięcia serwisu Kinomaniak musiał mieć sporo do stracenia. Jak wielu z Was wie Kinomaniak.tv to serwis oferujący dostęp do filmów czy seriali online. Właścicielem Kinomaniaka jest firma założona na Karaibach. Domenę mają też egzotyczną. To wszystko utrudnia identyfikację właścicieli.

Kinomaniak formalnie nie odpowiada za pliki, które znajdują się na jego serwerach. Formalnie odpowiedzialność ponoszą użytkownicy deklarujący posiadanie odpowiednich praw do treści audiowizualnych. Niestety dostęp online do filmów i produkcji telewizyjnych musi budzić sprzeciw dystrybutorów. Takie oburzenie wzbudza również sprzedaż kont Premium. Pieniądze uzyskane w ten sposób nie trafiają do dystrybutorów lub właścicieli praw autorskich.

Kinomaniak działał na serwerach OVH we Francji. Jednak wskutek decyzji polskiego sądu jak przyznał założyciel OVH Oles van Herman wyłączono serwis.

W tej chwili widzę, że Kinomaniak prawdopodobnie jest w trakcie przenoszenia serwisu na serwery w Rumunii w firmie Voxility. Czy po ponownym uruchomieniu serwisu nastąpi jego powtórne zamknięcie? Zobaczymy jak rozwinie się sytuacja i czy w ogóle serwis zostanie reaktywowany, a posiadacze kont Premium nadal będą mogli korzystać z tego serwisu.

Wpisy powiązane tematycznie:

  • Nie znaleziono wpisów powiązanych tematycznie.