Astraweb to jeden z najlepszych providerów

Od wielu miesięcy ciekawi mnie fenomen Astraweb. To provider usenetu, który nie inwestuje wiele w reklamę, a jednocześnie przez dużą grupę użytkowników usenetu jest nieustannie polecany. Można powiedzieć, że Astraweb chowa się trochę na uboczu głównego nurtu providerów. Po dokładniejszym sprawdzeniu okazuje się jednak, że to firma, do której można mieć pełne zaufanie i tak naprawdę pod względem retencji klasyfikuje się po firmach:Giganews, Newshosting i UsenetServer. Przy czym nie odstaje od nich wiele, bo jeśli chodzi o retencje danych binarnych to tylko symboliczne odpowiednio 11 dni od Giganews i 1 dzień od pozostałych dwóch firm.

Od bardzo długiego czasu mocną stroną Astraweb są konta bez limitów z płatnościami miesięcznymi i konta blokowe, gdzie kupujemy konkretna paczkę danych. Co ciekawe ważność takiego konta trwa tak długo jak długo nie wykorzystamy całego limitu. To tak zwane konta, które nie wygasają.

Wśród kont bez limitów z płatnością miesięczną mamy dwa najpopularniejsze konta:
-konto z limitem przepustowości 5Mbit/s w cenie 10$/miesiąc,
-konto DSL (bez limitu przepustowości) w wyjątkowej cenie 11$/miesiąc. Normalnie cena za to konto wynosi 15$/miesiąc tak więc naprawdę warto skorzystać z tej okazji.

Wśród kont blokowych mamy konta:
-25GB za 10$,
-180GB za 25$.
Konta blokowe polecam szczególnie kiedy korzystamy z usenetu nieregularnie lub ściągamy niewiele danych.

Pamiętajmy, że Astraweb jest jednym z tych providerów, gdzie możemy znaleźć wiele materiałów, które z różnych przyczyn zostały gdzie indziej usunięte. Poza tym nie znam drugiego providera, który byłby tak żarliwie polecany od lat.
 

Wpisy powiązane tematycznie: