GIBInews żegna się ze swoimi użytkownikami

Od początku listopada GIBInews ma problemy. Dotychczasowy dostawca infrastruktury usenetu tzw. back-end usenet provider wypowiedział im umowę. Wskutek czego GIBInews poszukiwało nowego dostawcy usenetu.

Rozmowy wyglądały obiecująco. GIBInews wszystkich poinformował o pozytywnych wynikach tych rozmów. Nowy dostawca zapewnił awaryjne połączenie dla klientów. GIBInews ogłosił nowe cenniki.

Jednak coś poszło nie tak. GIBInews właśnie wydało komunikat o zakończeniu działalności:

GIBInews have to close his door. Our servers should already be shutdown (or very soon..)
New offers don’t enjoy people, new provider don’t want to increase our speed as we pay them too low (even with the price increase, it’s still not enough to get back to normal).
We tried to find a solution with the provider but nothing was found.
Next week, we will shut the compagny. No more access will available.
Our debt are too big to expect a refund for everyone.
We are sincerely sorry about all that mess.
We will try to answer to everyone on twitter/mail as soon as possible.

GIBInews Team

To smutne, że tak skończył ten europejski provider. Miał ciekawą ofertę na pobieranie z usenetu. Niskie ceny przyciągały nowych użytkowników. Z drugiej strony to musiało się tak skończyć jeśli stosuje się niskie ceny w porównaniu do innych providerów. Stanowi to zbyt dużą konkurencję dla głównych graczy na tym rynku. Sytuacja finansowa GIBInews nie jest dobra. Użytkownicy, którzy opłacili konta za rok z góry są w najgorszej sytuacji.

Wpisy powiązane tematycznie: