Jakie konto Usenet dla początkującego?

Na początku zwykle człowiek wykazuje się daleko posuniętą ostrożnością. Przegląda sieć i za bardzo nie wierzy uzyskanym informacjom. Takie zachowanie może działać na niekorzyść potencjalnego użytkownika. Dlaczego?

Bo wybiera konto darmowe, które akurat nie działa albo trzeba znać jego niuanse. Albo patrząc się na 1 czy dwa zaoszczędzone dolary wybiera konto z niskim limitem danych np. 50GB, a potem dziwi się, że wyczerpał całą paczkę danych po ściągnięciu kilku interesujących rzeczy albo co gorsza tak się bawił, że nie ściągnął niczego sensownego, a kasa przepadła.

Jak więc temu zaradzić? Korzystać przede wszystkim z uznanych providerów. O takich staram się pisać. Co jest równie ważne? Na początku wybieramy najbardziej wypasioną ofertę wśród dostępnych w naszym zakresie cenowym. Podstawą jest konto unlimited czyli takie bez ograniczeń jeśli chodzi o download. Do tego fajnie jest kiedy mamy darmowy czytnik z pełną funkcjonalnością dotyczącą przeszukiwania i podglądem tego, co pobieramy. Typowym przykładem konta skrojonego dla początkującego użytkownika jest konto Newshosting z darmowym czytnikiem.

Co jeszcze? Jeżeli już otrzaskamy się z filozofią Usenetu zgłębiajmy niuanse grup dyskusyjnych, testujmy inne czytniki i providerów oraz poznajmy strony indeksujące zawartość usenetu jeśli mamy na to czas.

Wpisy powiązane tematycznie: