Jakie konto usenet wybrać? Ile trzeba zapłacić za płatny serwer usenet?

Ostatnio spotkałem się z komentarzem, że płatny Usenet jest drogi. Kosztuje aż 100$.
Ta opinia nie ma pokrycia w rzeczywistości. Skąd ta cena? Za co?

Otóż konta, które polecam są wyselekcjonowane. Nie polecam konta w Giganews, bo większość nie stać na zapłacenie 34,99$/miesiąc. Ta cena to pomyłka. Nie polecam konta w Supernews, bo mimo, że jest naprawdę ok to polityka Giganews, który jest właścicielem Supernews względem treści na grupach binarnych pozostawia wiele do życzenia.

Jeśli ktoś chce maksymalnie wykorzystać konto i ściągać regularnie duże ilości plików binarnych takich jak filmy, zdjęcia itp. Polecam następujące serwisy:

-Newshosting – już od 8,33$/miesiąc,
-Usenetserver – już od 7,95$/miesiąc,
-Astraweb – już od 10$/miesiąc,

To są bardzo dobre serwisy usenetowe, które sprzedają konta za naprawdę niewielkie pieniądze bez jakiegokolwiek limitu na transfer. Zapraszam do poczytania w zakładce serwery. Cechują się poza tym dużą retencją danych binarnych i nie usuwają wrzuconych plików.

Dla stawiających na wygodę użytkowania  (konta dostajemy darmowy czytnik, albo mamy przeglądanie i wyszukiwanie plików w przeglądarce) polecam:

-Newshosting,
-Easynews, – już od 9,95$/miesiąc

Jeśli ktoś ściąga nieregularnie to polecam konta blokowe. Wykupujemy limit np. 180GB za 25$ w Astraweb. Takie konto jest aktywne tak długo dopóki nie wykorzystamy całego limitu danych. Takie konta polecam w firmach:

-Astraweb,
-NewsgroupDirect.

Szczególnie polecam Astraweb. To naprawdę dobry provider i na jego serwerach można znaleźć pliki usunięte wcześniej z serwerów takich jak Giganews czy Supernews.

Jeśli w grę wchodzą tekstowe grupy dyskusyjne ale czasem chcemy coś ściągnąć to nie ma sensu płacić co miesiąc za konto bez limitów. Kupujemy konto blokowe w Astraweb 25GB za 10$ i takie konto powinno nam wystarczyć na długi czas.

Jełki chcemy jednak sprawdzić serwis ale też skorzystać z możliwości jakie daje to polecam szczególnie poniższe serwisy Usenet z okresem testowym Trial. Do wykorzystania jest nawet ponad 300GB w ciągu 14 dni!:

-UseNeXT – ponad 300GB/14 dni
-Usenet.nl – ponad 300GB/13 dni
-Newshosting – 30GB/14 dni

Polecam tym, którzy chcą protestować konta. Wymagana jest jednak rejestracja. Wybór jest spory. Starałem sie wybrać serwisy sprawdzone przeze mnie i znajdujące się w czołówce firm oferujących płatny dostęp do grup dyskusyjnych i grup binarnych alt.binaries.

 

Wpisy powiązane tematycznie: