Trial w Usenet.nl czy UseNeXT. Co wybrać?

Jak zawsze w podobnych przypadkach należy przeanalizować oferty. Pod wieloma względami są to podobni providerzy.

Przez okres testowy tzw. trial można korzystać u nich z Usenetu za darmo. Należy się zarejestrować i potwierdzić swoja tożsamość i możliwość regulowania opłat za pomocą karty kredytowej albo konta PayPal.

Obie firmy oferują darmowe czytniki grup dyskusyjnych do swoich kont. Oba są godne polecenia z tym, że czytnik od Usenet.nl wydał mi się bardziej przejrzysty.

Osobiście wybieram więc Usenet.nl ze względu na czytnik. Pozostałe ważne parametry takie jak ilość danych do pobrania i retencja są w obu przypadkach podobne. W okresie testowym można pobrać ponad 300GB danych. Możemy pobrać 5GB bez ograniczania przepustowości w przypadku Usenet.nl i 10GB w przypadku UseNeXT. 300GB możemy pobrać z przepustowością ograniczoną do 2Mbit/s. Retencja jest w obu przypadkach podobna i wynosi 1014 dni dla Usenet.nl i 1538 dni dla UseNeXT.

W obu przypadkach support stoi na wysokim poziomie. Mam wrażenie, że w przypadku UseNeXT odpowiedzi otrzymuje się szybciej. Takie są moje doświadczenia z oboma providerami.

Wpisy powiązane tematycznie: