Jaki Usenet bez limitów mam wybrać?

Do niedawna nie miałem wątpliwości jaka ofertę rynkową wybrać. Odrzuciłem na wstępnie Giganews, bo dla mnie był za drogi ale to świetny provider. Stanęło na tym, że wybieram providera, który da mi to czego oczekuję za maksymalnie niewiele ponad 10 dolarów na miesiąc. Oczywiście przy założeniu, ze nie bawię się w jakieś dodatki i dysponuje swoim czytnikiem (darmowym albo płatnym).
 

Wypunktowałem sobie kilka ofert:

Newshosting za 9,99$/miesiąc albo 99,99$/rok,
Astraweb za 11$/miesiąc albo 96$/rok,
Easynews NNTP za 9,95$/miesiąc.
Usenetserver za 10$/miesiąc albo 94,40$/rok,

I już miałem gotową decyzję kiedy Supernews zaskoczył swoją ofertą specjalną 9,99$/miesiąc albo 99$/rok. No i musiałem dodać ich ofertę do swojej listy. A decyzji jeszcze nie podjąłem. Musze przemyśleć decyzję czy przy takich świetnych ofertach odejść od swojego obecnego providera.

Niewątpliwie dzięki temu posunięciu Supernews namieszał na rynku i uplasował się ze swoja ofertą między mocnymi konkurentami jakimi są  Newshosting, Usenetserver i Astraweb. I wreszcie retencja jest codziennie zwiększana w Supernews. Jeśli komuś zależy również na wyjątkowej retencji danych tekstowych to pozostają tylko: Giganews i Supernews. Tylko Ci dwaj providerzy gwarantują retencję danych tekstowych wynoszącą ponad 8 lat. Moim zdaniem tylko Google Groups im pod tym względem ustępuje.

Decyzja jest trudna, bo i konkurencja duża i w każdej chwili można przetestować każdego z wspomnianych providerów. W każdej chwili możemy zrezygnować z ich usług – tutaj nie ma dziwnych tricków i chwytów w regulaminach czy umowach. Ciekaw jestem jaka jest waszą decyzja i czy korzystacie z usług powyższych firm.
 

Wpisy powiązane tematycznie:

4 Responses to “Jaki Usenet bez limitów mam wybrać?”

Read below or add a comment...

 1. anek says:

  Dzięki za przydatny art :)

 2. U says:

  Cieszę się , że przydał się i mam nadzieję pomógł w podjęciu decyzji.

 3. abc says:

  100$ za dostęp do usenetu to w ogóle koszmar cenowy (oczywiście zakładając, że się czyta/pisze, a nie warezuje).

  Istnieje oferta dla jakiegoś "normalnego" użytkownika w dobrej cenie?

 4. U says:

  Nie wiem skąd wziąłeś te 100$ – chyba, że chodzi o cały rok.
  Płatne serwery Usenet dzięki którym możesz korzystać zarówno z grup binarnych jak i tekstowych to wydatek poniżej 10$/miesiąc za konto typu unlimited. Z takim kontem możesz ściągać ile chcesz ale także korzystać z tekstowych grup dyskusyjnych.
  Jeśli interesują Cie grupy tekstowe (ale czasem może zechcesz ściągnąć jakiś plik) i płatne serwery to możesz wykupić np. konto blokowe. Polega to na tym, że kupujesz konto z limitem danych np. 25GB. To konto nigdy nie wygasa. Dopóki nie zużyjesz całej pojemności dopóty jest aktywne. Są takie przypadki, że konto jest aktywne nawet kilka lat – bo użytkownik sobie przypomniał, że takie ma. Takie konta oferuje np. Astraweb albo NewsgroupDirect. Za takie konto płacisz 10$ w Astraweb albo 8$ w NewsgroupDirect. To chyba dobra oferta? Pamietaj, że firmy nie wliczają w limity nagłówków wiadomości tekstowych, które ściągasz więc te 25GB starczy Ci na długo.