Dlaczego Plikostrada.pl chowa się za firmą z Dubaju?

Nie sądziłem, że Nowy Rok zacznę od pisania o serwisie podobnym do serwisu Pobieraczek.pl. Mowa o serwisie Plikostrada.pl prowadzonym przez firmę z adresem w Dubaju:  Smart Tech Connect Ltd, Al Nahda 1, 450676 Dubaj , Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Ta firma jest właścicielem serwisu Plikostrada.pl i abonentem domeny Plikostrada.pl. Podany jest też telefon zarejestrowany w Polsce, pod którym podobno można uzyskać kontakt: +48.887547523 .

Regulamin wspomina, że Sądem właściwym do rozpatrzenia sporu pomiędzy Stronami jest sąd właściwy dla miejsca zamieszkania lub miejsca siedziby strony pozwanej, co oznacza, że swoich praw należałoby dochodzić w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Należy sobie zadać pytanie w jakim celu zakłada się serwis pod firmą zarejestrowaną w tak dalekim i obcym kulturowo kraju? Jeśli dane są prawdziwe to nawet w przypadku jakichkolwiek roszczeń osoby, do których należy serwis są poza zasięgiem większości klientów w Polsce. Niestety potencjalny klient nie ma szans w starciu z tak przemyślaną formą działalności.

Korzystając z usług tego serwisu należy mieć na uwadze, że serwis ten nie oferuje niczego czego nie można znaleźć na rynku. Szkoda, że kolejne wcielenie znienawidzonego przez internautów serwisu Pobieraczek.pl nie traktuje swoich klientów tak jak to robią duże serwisy usenetu. Oferowanie 2GB do pobrania za darmo to śmiesznie mało w porównaniu do innych providerów.

Wpisy powiązane tematycznie: