Pobieraczek.pl zwija interes

Wygląda na to, że to już koniec Pobieraczka. Bardzo wielu internautów korzystało z tego serwisu. Myśleli, że jest za darmo. Niestety po darmowym okresie trial należało płacić za korzystanie z usługi.

Praktycznie nikt nie czytał regulaminu i kiedy przychodziło wezwanie do zapłaty internauci otwierali szeroko oczy. Potem były wpisy na forach, skargi do UOKiK, pozew zbiorowy.

Nagodnka na serwis Pobieraczek.pl była tak duża, że sens istnienia tego serwisu przestał istnieć. Wczoraj wieczorem otrzymaliśmy potwierdzenie. Sami właściciele serwisu podjęli wreszcie odpowiednią decyzję:

 

2012-12-26 22:34:00
Szanowni Państwo, Pragniemy serdecznie podziękować Państwu za owocną współpracę w kończącym się 2012 roku. Jest nam niezmiernie miło, że dzięki programowi partnerskiemu Pobieraczek.pl mogliśmy razem realizować nasze wspólne cele. Z tym większym żalem musimy Państwa poinformować o podjętej przez wspólników spółki Eller Service decyzji o zaprzestaniu dalszego świadczenia usługi Usenet. Na taką decyzję wpływ miały miedzy innymi liczne ataki medialne na wspólników oraz niekorzystne dla spółki decyzje Prezesa UOKIK. Dziękując za dotychczasową współpracę, życzymy Państwu dalszych sukcesów na drodze zawodowej, żywiąc jednocześnie ogromną nadzieję na to, że w przyszłości będziemy mieli jeszcze okazję wziąć udział w innych wspólnych projektach. Z pozdrowieniami, Zespół PP Pobieraczek.pl

 

Informacja została zamieszczona na stronie internetowej Programu Partnerskiego Pobieraczek.pl . Nie znalazłem jej nigdzie indziej. Mam nadzieję, że Pobieraczek.pl nie znajdzie następców jeśli chodzi o sposób działania. Niestety sposób świadczenia usługi usenet przez ten serwis daleko odbiegał od tego czego doświadczamy korzystając z usług wielkich globalnych providerów takich jak Newshosting czy UsenetServer. Pomijając parametry techniczne do korzystania z Pobieraczka kusiło hasło darmowego pobierania. Moja opinia o usłudze świadczonej przez ten serwis jest wyjątkowo negatywna.

Wpisy powiązane tematycznie:

One Response to “Pobieraczek.pl zwija interes”

Read below or add a comment...

  1. marek says:

    Ja nie kozystalem stego serwisu nigdy a teraz przychodza mi meila ze musze im zaplaciyc 94.34 za to ze kozystalem z ich serwisu ale wogule tego nie robilem gdyz nie zawarel umowy stym serwisem nigdy,ja nie bede placil zanic zczego nie kozystalem.