Podwójny atak DDoS na Usenet.nl

Dziwna cisza w Internecie nastała po ataku DDoS na stronę serwisu grup dyskusyjnych Usenet.nl. Serwis nie działał wczoraj 23 czerwca w godzinach 13:00-22:00 i dzisiaj od 3:00 do 10:00 . Także każdy, kto był zainteresowany serwisem Usenet.nl po prostu nie mógł połączyć się z ich strona domową. Typowy aż do znudzenia atak DDoS. Niestety bardzo skuteczny. Jak widać trwał dosyć długo i uniemożliwił działanie serwisowi.

Usenet.nl wystosował lakoniczny acz konkretny komunikat chcąc poinformować i przeprosić swoich klientów za zaistniałą sytuację:

Due to a largescale DDoS attack on the product website of Usenet.nl the service was not available yesterday, 23rd (c. 1 – 10 pm CET) and 24th (3 – 10 am CET) of June 2011.

We would like to apologize for any inconvenience this interruption of service may have caused. However, due to the quick fix by Usenet.nl we are confident that interruptions of service caused by external influences are solved quickly and will be best prevented.

Po tym podwójnym ataku DDoS w chwili publikacji tego postu obserwuję problemy ze stroną serwisu Usenet.nl . Na szczęście serwis już zaczął działać poprawnie i mam nadzieję, że poradzono sobie już z tym problemem.

Wpisy powiązane tematycznie: