Czytnik Newshosting – pierwsze wrażenia

Jako, że pogoda czasem nie rozpieszcza pora zasiąść przy kompie i podzielić się z Wami refleksjami dotyczącymi nowego czytnika wypuszczonego przez Newshosting.

Za co lubię ten czytnik? Za to, że nie muszę bawić się w technikę, przeglądać grup dyskusyjnych i zastanawiać się czy materiał jest kompletny i czy wszystko będzie działało. Po prostu wyszukuje interesującą mnie treść, mogę ją przejrzeć w trybie preview i zadecydować czy ściągnąć całość. Do tego mam jasny i czytelny interfejs oraz informacje o ściągnięciu całego filmu, muzyki czy czego tylko chcę.

Oczywiście czytnik jest automatycznie skonfigurowany do pracy z serwerami Newshosting. Domyślnie działa na porcie 119 więc transmisja nie jest szyfrowana i warto to zmienić. Folder Downloads też domyślnie lokalizowany jest na Pulpicie. Wszystko to można zmienić w Ustawieniach.

Na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę? Czytnik Usenetu Newshosting instaluje dodatkowo program VLC Media Player i dzięki niemu dostępny automatycznie jest tryb Preview. Dlatego warto zezwolić na instalację tego programu podczas instalacji czytnika. Bez obaw, instalator zapyta się nas o zdanie.

W cenie 9,99$ za konto w Newshosting otrzymujemy tez darmowy czytnik. To bardzo fajna oferta. I chciałbym, żebyście porównali ten czytnik do NewsRovera czy GrabIta. Na pewno czytnik od Newshosting jest bardziej intuicyjny. Czytnik jest w fazie Beta i jest dostępny w Panelu użytkownika, po dokonaniu rejestracji i opłaceniu konta. Wystarczy kupić konto w Newshosting i cieszyć się szybkim dostępem do plików binarnych. Bo Usenet to taka plikownia.

 

Wpisy powiązane tematycznie: