Jak usunąć program xp2p?

Ostatnio wielu internautów zainteresowało się programem xp2p, który według informacji ze strony programu oferuje ogromne możliwości:

Nie daj się więcej grabić dużym hostingom zmuszającym do co miesięcznego wykupywania transferu oraz kont premium! Szydź z limitów pobierania danych i ograniczonych prędkości!

Jak to zwykle bywa nic za darmo kochani. Za przyjemność korzystania trzeba zapłacić. Ale to jest napisane drobnym maczkiem w regulaminie albo dowiadujemy się o tym dopiero po instalacji programu. I tak regulamin mówi, że trzeba przelać za pomocą PayPala 1 zł brutto albo wysłać smsa, który kosztuje 23,18 zł (nie wiem czy netto czy brutto, bo nie jest napisane) jeśli chcemy korzystać z programu w pełnym zakresie. Nieźle. Tylko użytkownicy dowiadują się o tym najczęściej po instalacji programu, a potem znów nie czytając umowy podanej do akceptacji mają przed sobą okienko z rozbrajającym napisem:

Wyślij SMS o treści KODDFINDO na numer 91900

I najgorzej, że bez rejestracji i wpłaty nie da się używać programu xp2p. No cóż przełknę i to chociaż w regulaminie jest napisane, że można używać bez rejestracji. No chyba, że sprowadza się to do samej instalacji. Wkurzony użytkownik wreszcie próbuje zamknąć program i okazuje się, że nie może. No to już lekka przesada. Ale nie ma co kochani panikować. Aby odinstalować program xp2p wystarczy:

1. Wywołać menadżera zadań przez naciśnięcie CTRL-ALT-DEL i zakończyć proces systemowy java.exe:

Należy zakończyć proces systemowy java.exe

2. Teraz możemy odinstalować program przez START>Panel Sterowania>Dodaj lub usuń programy:

Należy usunąć program xp2p za pomocą narzędzia dodawanie i usuwanie programów w panelu sterowania

Dla Windows Vista robi się to przez „Programy i funkcje” w Panelu Sterowania. W Windows 7 przez „Programy” w Panelu Sterowania.

Właściwie na tym można zakończyć zabawę. Program xp2p zostawia jednak ślady na komputerze. Pozostaje katalog instalacyjny z plikiem oraz wpisy w rejestrze systemowym. Jeśli ktoś ma chęci powinien przeszukać rejestr i pousuwać wpisy związane z frazą xp2p. Ale trzeba to robić z głową i ostrożnie. Początkującym nie polecam. Oczywiście odinstalować program można też przez uruchomienie pliku uninstall.exe, który znajduje się w katalogu C:\Program Files\XP2P jeśli wybraliście domyślną ścieżkę instalacji.

Ciekaw jestem jak sobie poradziliście.

Wpisy powiązane tematycznie:

 • Nie znaleziono wpisów powiązanych tematycznie.

14 Responses to “Jak usunąć program xp2p?”

Read below or add a comment...

 1. czacza says:

  bogu dzięki że to wstwiłeś masz wielki +

 2. Sławek says:

  Wielkie dzięki pomogło. Pozdrawiam :-)

 3. U says:

  Cieszę się, że opis pomógł w usunięciu xp2p z komputera :) Zapraszam do zabawy z grupami dyskusyjnymi i czytania wpisów, które będą się pojawiać na usenet.com.pl

 4. KarolinaOfiara says:

  Łaa Dzięki wielkie za to! męczyłam się prawie całą noc! nie mogłam zrobić nic.   A teraz już spokój Dzięki!!!

 5. armson says:

  dziex  pomogło

 6. Jar says:

  ja zanim trafiłem na tą stronę to już sobie sam poradziłem z tym problemem :) można usunąć ten program uruchamiając system w trybie awaryjnym i po prostu odinstalować ten shit.

 7. U says:

  Dzięki za informację. Na kilka sposobów można odinstalować ten program. Mam nadzieję, że Twój komentarz pomoże uporać się z problemem wielu użytkownikom programu XP2P.

 8. ` zuzu . says:

  Bardzoo dziękuję ! Co za gówno . Trzeba uważać co się instaluje . Już teraz wiem .. I jeszcze raz dzięki bardzo ! = ] .

 9. mirmurswjwebfe says:

  TOTALNE GOWNO –nie instalujcie tego badziewa bo pozniej tylko tryb awaryjny pomaga–dziwne ze ktokolwiek pozwala na wysylanie na serwer takiego badziewia i jeszcze raz badziewia

 10. Nie ma czym się przejmować, poprawimy program tak żeby się nie pojawiał na liście procesów, i tak żeby nie dało się go nigdy odinstalować, funkcje formatowania dysku dla tych którzy nie wysłali SMSa też mamy w planach :)

 11. kamila says:

  wieeeeeeelkie dzięki że to wstawiłeś!!!
  boże myślałam że bd musiała oddać komputer do naprawy!!!!

  ;*******

 12. U says:

  @kamila
  Szczęście, że dałaś sobie z tym radę, bo parę złotych musiałabyś zapłacić ;) Fajnie, że mogłem pomóc.

 13. danio44 says:

  Nieoceniona pomoc !
  Bardzo dziękuję, siedziałem bardzo długo aby się pozbyć tego shitu

 14. Karolina says:

  Dziękuję to było bardzo pomocne miło, że ktoś czasem wstawi coś treściwego co może pomóc w rozwiązywaniu tego typu problemów.:)