Easynews

Podstawowe dane serwerów Easynews to:
-ponad 1330 dni retencji danych binarnych i tekstowych przy klasycznym dostępie,
-nawet ponad 200 dni retencji przy dostępie przez przeglądarkę,
-serwery w Europie i w USA,
-szyfrowanie SSL 256 bitów,
-ponad 100 000 grup dyskusyjnych,
-aż 20 równoczesnych połączeń z farmą serwerów,
Easynews to jedyny provider oferujący w tej chwili unikalne połączenie technologii dostępu do grup dyskusyjnych (tekstowych i binarnych) za pomocą przeglądarki i klasycznego dostępu protokołem NNTP czyli takiego, do którego potrzebujemy czytnika grup dyskusyjnych.
Easynews oferuje następujące rodzaje kont:
Unlimited NNTP – 1050 dni retencji danych binarnych i tekstowych, 99% ukompletowanie danych, szyfrowanie SSL w wyjatkowej cenie 9,95$/miesiąc. Do tego konta otrzymujemy darmowy okres testowy na dostęp do grup dyskusyjnych przez przeglądarkę. Dostajemy 14 dni lub 10GB do testowania.
Konta z dostępem przez przeglądarkę internetową:
Easynews BigGig w cenie 29,94$ – 150GB/miesiąc (niewykorzystane dane przechodzą na następny miesiąc), za pomocą dostępu przez przeglądarkę, retencja danych przy dostępie przez przeglądarkę to ponad 200 dni, po każdym roku korzystania z usługi otrzymuje się 12GB w pakiecie lojalnościowym. Do konta BigGig otrzymujemy za darmo pakiet Unlimited NNTP opisany powyżej.
Easynews Plus w cenie 14,97$ – 40GB/miesiąc (niewykorzystane dane przechodzą na następny miesiąc), za pomocą dostępu przez przeglądarkę, retencja danych przy dostępie przez przeglądarkę to ponad 200 dni, po każdym roku korzystania z usługi otrzymuje się 2GB w pakiecie lojalnościowym. Otrzymujemy również klasyczny dostęp do grup dyskusyjnych za pomocą protokołu NNTP z parametrami jak w koncie Unlimited NNTP – niestety ograniczeniem jest limit 40 GB danych.
Easynews Classic w cenie 9,98$ – 20GB/miesiąc (niewykorzystane dane przechodzą na następny miesiąc), za pomocą dostępu przez przeglądarkę, retencja danych przy dostępie przez przeglądarkę dla tego konta to 150 dni, po każdym roku korzystania z usługi otrzymuje się 1GB w pakiecie lojalnościowym. Otrzymujemy również klasyczny dostęp do grup dyskusyjnych za pomocą protokołu NNTP z parametrami jak w koncie Unlimited NNTP – niestety ograniczeniem jest limit 20 GB danych.
Dzięki Easynews Usenet można przeglądać w urządzeniach mobilnych – wystarczy przeglądarka i odpowiednio wydajne urzadzenie. Easynews oferuje także aplikacje na telefony i urządzenia z systemem Android oraz na  iPhone, iPad i iPod Touch. Moim zdaniem to wyjątkowa oferta. Całościowa i kompletna.