Giganews

Jeśli myślimy o grupach dyskusyjnych to myślimy Giganews. Giganews to największy provider w świecie usenetu i wyznacza w nim standardy techniczne. Giganews posiada farmy serwerów w Europie, USA i Azji.

Parametry oferowane przez Giganews:

 Giganews to najlepszy usenet

- najwyższa retencja danych binarnych,

- najwyższa retencja danych tekstowych,

- do 50 równoczesnych połączeń,

- szyfrowanie SSL w standardzie.

 

Giganews jest liderem w świecie Usenetu. Oferuje dostęp do grup dyskusyjnych na najwyższym poziomie. Oferuje tez bardzo szybką obsługę techniczną. Giganews w tej chwili jest jedynym providerem, który oferuje największą retencję danych tekstowych tuż po Google Groups. Co ciekawe retencja danych jest systematycznie zwiększana. Korzystając z oferty Giganews otrzymujemy dostęp do 110 000 grup dyskusyjnych. Często zdarza się tak, że w Giganews mamy dostęp do grup dyskusyjnych, które na innych serwerach nie są przechowywane.

Giganews do swoich kont oferuje wiele programów ułatwiających korzystanie z Usenetu i zabezpieczających nas dodatkowo przed ingerencją z zewnątrz. To właśnie w Giganews możemy korzystać z oferty VyprVPN – indywidualnego kanału VPN, dzięki czemu możliwe jest zachowanie prywatności na maksymalnym poziomie. VyprVPN normalnie kosztuje 14,99$/miesiąc, a w koncie Diamond otrzymujemy ten program za darmo. Oprócz VyprVPN otrzymujemy również wyszukiwarkę przeznaczoną dla sieci Usenet o nazwie Mimo. Jest to bardzo ciekawy produkt ułatwiający korzystanie z Usenetu. Giganews za darmo udostępnia narzędzie o nazwie Giganews Accelerator, który umożliwia zwiększenie prędkości pobierania nagłówków grup dyskusyjnych przez kompresję i oferuje szyfrowanie nagłówków. Giganews oferuje szyfrowanie SSL 256-bit za darmo dla wszystkich kont. Włączone szyfrowanie SSL nie wpływa zauważalnie na jakość połączenia.

Jeśli chodzi o ofertę kont to Giganews oferuje plany abonamentowe od 5GB/miesiąc do konta Diamond. To właśnie konto Diamond jest sztandarowym produktem Giganews i skupia w sobie wszystkie zalety i możliwości, które oferuje Giganews.

Diamond to konto w Giganews, w którym otrzymujemy nielimitowany transfer danych, szyfrowanie 256-bit SSL, 50 równoczesnych połączeń, VyprVPN, Giganews Accelerator i Mimo – najnowszą wyszukiwarkę za darmo. Otrzymujemy do tego wiele bonusów na zakup komercyjnych czytników grup dyskusyjnych. Jeśli ktoś zdecydowałby się na wykupienie konta Diamond to za pierwszy miesiąc korzystania z usługi zapłaci 50% normalnej ceny czyli 17,49 dolarów. Zniżka ta dotyczy klientów, którzy nie posiadali konta w Giganews przez ostatnie 90 dni.

Oczywiście można wypróbować usługę Giganews rejestrując się na 14 dniowy okres próbnego korzystania z konta. Przysługuje nam 14 dni na testowanie usługi i otrzymujemy limit 10GB. Jeśli zrezygnujemy przed upływem 14 dni od uruchomienia usługi wtedy nie będziemy musieli nic płacić.

Do wyboru w Giganews mamy następujące konta:

- Diamond: konto unlimited, SSL, 50 połączeń, VyprVPN, wyszukiwarka MIMO – 34,99$/miesiąc,

- Platinum: konto unlimited, SSL, 20 połączeń – 24,99$/miesiąc,

- Silver: 50 GB/miesiąc, SSL, 20 połączeń – 14,99$/miesiąc,

- Bronze: 10 GB/miesiąc, SSL, 20 połączeń – 9,99$/miesiąc.

Giganews oferuje też konto z 30 dniami retencji danych binarnych:

- Pearl: 5 GB/miesiąc, SSL, 20 połączeń – 4,99$/miesiąc.

Oczywiście wszelkich płatności możemy dokonywać kartami kredytowymi bądź za pomocą PayPal.