Wojna o frazę „torrenty” w polskim Internecie

Nie miałem pojęcia, że walka o miejsce w wyszukiwarce Google może tak wyglądać. Ale dzięki polskim serwisom z torrentami już wiem jak to pięknie działa. Otóż możliwe jest obniżanie pozycji konkurencji w wyszukiwarce Google. Łącznie z usunięciem takiego serwisu z indeksu.

Nie wiem, kto pierwszy wpadł na taki pomysł ale możemy się uczyć na przykładzie polskich serwisów z torrentami: TorrentCity.pl, SocialTorrent.net i BitSpider.info . Dzięki właścicielom tych serwisów wiemy jak depozycjonować strony konkurencji przy aktualnie działającym algorytmie Google.

Według tego co napisano we wpisie „Wojna między polskimi serwisami z torrentami. Tak się walczy z konkurencją” całą sprawę poruszył właściciel serwisu TorrentCity.pl na Forum Google dla Webmasterów. Nie może on dać sobie rady z przyrostem linków fundowanych mu przez właściciela konkurencyjnych serwisów: SocialTorrent.net i BitSpider.info . Oto fragment jego wypowiedzi:

Konkurencyjne strony wykorzystując oprogramowanie pokroju xRumer czy ScrapBox doprowadziły moją stronę nad przepaść. Mowa tutaj o stronie torrentcity.pl która przed złośliwymi atakami spamu na innych forach była 2 w Polsce na wiele branżowych fraz, głównie chodzi o frazę torrenty. Teraz jest gdzieś w top 20 i jej pozycja ciągle skacze, internet jest pełen odnośników spamerskich bądź też porno do mojej strony, próbowałem się kontaktować z administratorami tych portali, niewielką część udało się usunąć, reszta jest natomiast zaniedbana, nikt tego nie czyta i nie sprawdza. Mimo, że od ataku spamu minął ponad rok, wiele stron śmietników wciąż funkcjonuje i nie wiem w jaki sposób mogę to naprawić, niestety spamerskie linki wciąż działają.

Linki pochodzące z systemów wymiany linków, z komentarzy na śmieciowych blogach albo z komentarzy na wątpliwej jakości forach dyskusyjnych w dużych ilościach mogą spowodować utratę dotychczasowych pozycji w wyszukiwarce Google. Całą dyskusję znajdziecie na polskim Forum Google dla Webmasterów w wątku „Kiedy google poradzi sobie ze spamem z xRumera?„. Co o tym sądzicie?

Wpisy powiązane tematycznie:

One Response to “Wojna o frazę „torrenty” w polskim Internecie”

Read below or add a comment...

  1. Anonim says:

    Co za bzdury. Bez zadnych dowodow autor wpisu oskarza kogos o nieuczciwa konkurencje. Swiadczy to o poziomie bloga.
    Ladmin torrentcity to dzieciak, ktory nie potrafi zniesc, ze ktos jest lepszy od niego.

    Pozdrawiam,
    normalny