UseNeXT

Jeśli nie jesteśmy pewni albo szukamy najlepszej dla siebie oferty możemy wypróbować usługę dostępu do sieci Usenet rejestrując się w serwisie. Na korzystanie z oferty darmowego Usenetu mamy 14 dni i możemy ściągnąć aż 300GB danych, w tym 10GB w tzw. trybie „high speed” czyli z maksymalną przepustowością do 50 Mbit/s, a resztę w trybie „free download mode” gdzie mamy ograniczenie przepustowości do 2 Mbit/s. Uważam, że oferta darmowego dostępu do sieci Usenet jest ciekawa i warta zainteresowania.

Następną ciekawostką jest to, że rejestrując się dostajemy za darmo możliwość korzystania z autorskiego czytnika grup dyskusyjnych firmowanego przez UseNeXT. Program do obsługi grup dyskusyjnych udostępniany przez UseNeXT jest naprawdę ciekawy i nie potrzebujemy niczego innego.

Mamy więc bardzo dobrą ofertę okresu próbnego, gdzie mamy Usenet za darmo (free Usenet), a do tego czytnik do Usenetu również za darmo.

Usługę Usenet w UseNeXT możemy anulować w okresie testowym Trial czyli do końca 14 dnia testowania. Możemy też zmienić plan abonamentowy na inny niż domyślny.

UseNeXT daje tak duży limit na komunikację z usenetem, że ciężko wykorzystać cały ten limit w okresie testowym. Tym samym mamy niczym nieskrępowaną wolność w korzystaniu z usenetu i grup dyskusyjnych przez co najmniej 2 tygodnie okresu testowego.