Brytyjskie forum NZB Royalty zostało zamknięte

Usenet to po prostu grupy dyskusyjne tekstowe i binarne. Oczywiście na grupach binarnych znajdujemy filmy, seriale, gry i wszystko, co jest potrzebne typowemu aktywnemu człowiekowi do życia. Oczywiście w Usenecie można znaleźć także pliki chronione prawami autorskimi. I o usuwanie takich plików z Usenetu walczą organizacje zrzeszające producentów filmów, seriali, wytwórnie płytowe etc.

Oczywiście wokoło Usenetu istnieje mnóstwo serwisów ułatwiających korzystanie z niego i pomagających w znalezieniu konkretnych plików. Są to serwisy NZB ale i fora internetowe dla użytkowników usenetu.

Jedno z takich for internetowych w Wielkiej Brytanii o adresie nzbroyalty.com zostało zamknięte, bo brytyjska organizacja FACT walcząca z nielegalnym udostępnianiem materiałów chronionych prawem autorskim grzecznie poprosiła o zamknięcie administratorów. Znaleziono po prostu na forum nielegalnie udostępnione produkcje telewizyjne.

Treść korespondencji można przeczytać na Reddit.
Gdyby użytkownicy wymieniali się wyłącznie linkami do plików NZB, które są plikami xml nic prawdopodobnie by się nie stało. Ale na forum użytkownicy wrzucali zapewne pliki zapewniające download kompletnych produkcji. Nawet jeśli plik chroniony jest hasłem to takie forum może narazić się co najmniej na zgłoszenie dotyczące usunięcia niepożądanej treści.

Wpisy powiązane tematycznie: