NZBMatrix został zamknięty. NZBMatrix był niezastąpiony

Jak wiecie wczoraj NZBMatrix został zamknięty. Tak samo jak wcześniej MysterBin i Newzbin2. Powody takie jak zawsze: zgłoszenia DMCA, których nie można spełnić, problem z rozliczaniem płatności i w konsekwencji brak pieniędzy na działalność serwisu.

Nie przypuszczałem, ze NZBMatrix zostanie zamknięty. NZBMatrix był naprawdę wyjątkowy.

Można powiedzieć, że uderzenie organizacji broniących praw autorskich zostało przeprowadzone z chirurgiczną precyzją. Szkoda, że dotknęło to serwisy NZB. Przecież pliki NZB są plikami xml. Niestety bardzo ułatwiają dotarcie do konkretnych plików binarnych w sieci usenet.

NZBMatrix miał miesięcznie nawet kilka milionów użytkowników i ciężko go zastąpić. Wszystkie inne znane mi serwisy albo szybko zamknęły możliwość rejestracji albo zrobiły to dzisiaj. Te, które działały bardzo zwolniły działanie.

Przykładowo DOGnzb natychmiast zamknął rejestracje na zaproszenia i prawdopodobnie nie uruchomi jej już nigdy. NZBs.in, który założyli administratorzy z Newzbin2 po znacznym spowolnieniu zamknął możliwość rejestracji. Prawdopodobnie otworzy  ją na zaproszenia w nieokreślonym czasie.

Wpisy powiązane tematycznie: